Hörmann

Objevte nový pocit pohodlí
Popis produktu

Objevte nový pocit pohodlí: s kvalitními interiérovými dveřmi Hörmann

Domov je středem našeho života, naším útočištěm, naší oázou klidu a pohody. To nás jako rodinný podnik podněcuje k tomu, abychom ve vás prostřednictvím našich výrobků „made in Germany“ vzbuzovali jedinečný pocit, s kterým se jen ve svém domově cítíte jako doma. Kvalitní interiérové dveře k tomu svým dílem přispívají a dodávají vašemu domovu na útulnosti. Ať už klasické, nebo moderní, bíle lakované nebo bukové, se skleněnými prvky nebo aplikacemi z ušlechtilé oceli – Hörmann vám nabízí přesně ty pravé interiérové dveře, které se hodí k vám i vašemu zařízení.

Jak vybrat nejvhodnější interiérové dveře

Před koupí nových interiérových dveří je třeba si zodpovědět několik otázek. Jaké provedení dveřního křídla mám zvolit? Jaký materiál se hodí k mému stylu a mým potřebám? Připravili jsme pro vás kompaktní přehled nejdůležitějších detailů, které je třeba před koupí interiérových dveří zvážit, abyste se při jejich koupi snadno orientovali ve všech možnostech:

Výběr správného povrchu: většina výrobců nabízí interiérové dveře s dřevěnou dýhou, lakované nebo s CPL povrchem. Především v domácnostech s dětmi a zvířaty se vyplatí vsadit na mimořádně odolný povrch Duradecor. Kvalitní povrchy se navíc snadno čistí. Tip: Ptejte se u svého prodejce na hrany 4Protect odolné proti nárazu, které budou vaše dveře dlouho chránit před nehezkými oděrkami.

Na vnitřních hodnotách záleží: volba výplně dveřního křídla závisí na tom, s jakou frekvencí používání dveří a jejich životností se počítá. Nejlepší poměr ceny a výkonu nabízí výplň z odlehčené dřevotřísky. Kromě toho Hörmann nabízí dveřní křídla vysoké kvality s plnou dřevotřískovou výplní a také cenově výhodné výplně z odlehčené žebrované dřevotřísky nebo z voštiny. Další informace najdete na straně 93.

Tvar dveřního křídla: na výběr je dveřní křídlo s polodrážkou a v bezfalcovém provedení. U dveřního křídla s polodrážkou hrana křídla při zavřených dveřích doléhá na část zárubně. Bezfalcové provedení znamená, že dveřní křídlo tvoří při zavřených dveřích s dveřním rámem jednu rovinu. Další informace najdete na straně 12. Kdo má spíše klasicky zařízenou domácnost, volí většinou polodrážkovou variantu, a naopak bezfalcové provedení se velmi dobře hodí k modernímu stylu interiéru.

Druhy kování – dveřní kliky, rozety a závěsy: tak jako dveře samotné jsou i sady klik velmi rozmanité, vybrat si můžete zcela podle vlastního vkusu. Sady klik sestávají z kliky a rozety. U společnosti Hörmann najdete dveřní kliky a rozetové zámky v mnoha tvarových variantách a s variabilní úpravou z ušlechtilé oceli. Lesklé, matné nebo v kombinaci obojího – vyberte si zkrátka sadu ladící k vašemu interiéru. Pokud máte rádi moderní vzhled, můžete si vybrat z klik lícujících s plochou, které jsou zapuštěné do dveřního křídla – elegantně působí kování bez rozety na klíč. A k tomu se skvěle hodí skryté závěsy, které dveřní křídlo neviditelně spojují s dveřním rámem.

Dveřní zárubeň: podle zvolených dřevěných dveří lze vybrat i ladící dřevěný rám, odborně nazývaný zárubeň, a to s ostrými nebo zaoblenými hranami. V domácnostech s dětmi se vyplatí kombinovat interiérové dveře se zárubněmi z oceli. Ty jsou totiž obzvlášť odolné a vydrží i srážku s dětským odrážedlem, vysavačem nebo přepravkou. Na pohled je ocelová zárubeň VarioFix od zárubně ze dřeva k nerozeznání

Máte zájem o naše produkty nebo služby?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat.